Archiv rubriky: Vinaři

Vinařství Palavín

Firma Palavín s.r.o. byla založena v roce 1997 na základech firmy Vinařství Šťastný v obci Bavory pod stolovou horou Pálavských vrchů. Ve vinařství Palavín se kloubí jedinečnost vinic Agroproduct Ivaň , viniční tratě Aebis s tradicí a mikroklimatem sklepů pod Pálavou. Firma Palavín vyrabí ročně 50 000 lahví a také vína sudová.
Read More

Vinařství Gertner

Mladý vinař Marek Gertner ze Starého Poddvorova provozuje své vinařství od roku 2015. Zpracování vína i degustace se odehrávají ve sklepě v Čejkovicích, který je mu prozatimním domovem, než zrekonstruuje domovský sklep ve Starém Poddvorově. V jeho přístupu k vínu se spojuje síla a pokora tradice, upřímná láska k vínu a inovativní hravost mládí.
Read More

Vinařství Sola Raventos

Vinařství produktuje sekty cava už od roku 1925. Sídlí ve známé vesnici Sadurní d'Anoia, poblíž Barcelony, která je centrem výroby šumivých vín cava. Cava je šumivé víno vyráběné tradiční metodou kvašení v láhvi z odrůd Xarel-lo, Macabeo a Parellada a Guifré nám jej přijede osobně představit.
Read More

Vinařství Ondřej Brdečko

Malé(mikro) vinařství se sídlem v Kobylí, kde pod rukama mladého sklepmistra Ondřeje Brdečka vznikají limitované partie exkluzivních, originálních a netuctových vín. Při výrobě je kladen důraz na kvalitní surovinu, protože jenom z ní jsme schopni vytvořit neopakovatelný dar přírody. Vyrábíme vína senzoricky čistých chutí a vůní s důrazem na odraz místního nezaměnitelného "terroir" Modrých Hor.
Read More

Vinařství Popela

Vinařství Popela založil Stanislav Popela v roce 1994. Vína vyrábí výhradně z vlastních hroznů, které pěstuje na tratích v obcích Perná a Bavory. Vína z vinařství Popela odrážejí rozpálenné slunné Pálavské vrchy. Vína jsou velmi ovlivněna svým terroir s výhřevným podkladem.
Read More

Vinařství Quinta do Piloto

Vinařství Quinta do Piloto z oblasti Palmela leží v oblasti mírného klimatu na písčitých a vápencových půdách u pobřeží Atlantského oceánu. Polovina vinohradů dává svým stářím 40 – 70 let plná a komplexní vína z tradičních odrůd. Díky produkce v menší kvantitě a pouze z hroznů, na jejichž pěstování osobně dohlíží, vyrábí elegantní vína z [...]
Read More

Vinařství Vallemayor

Rodinné vinařství nacházející se v obci Fuenmayor, v srdci oblasti horní Rioja, kde má 70 hektarů vlastních vinic. Jejich hala pro zrání vína obsahuje 3000 nových sudů o objemu 225 litrů, z nichž 40% je vyrobeno z francouzského dubu a 60% amerického dubu. Vinařství je chráněno v rámci záruky kvality, kterou poskytuje kontrolní rada označení [...]
Read More

Jindrovo vinařství

Butikové vinařství, které se soustředí na malé šarže exkluzivních vín. Z vinic sklízí hrozny pouze v přívlastkové kvalitě a celou produkci lahvují. Dělají takové množství vína, které jim umožňuje hlídat kvalitu každého hroznu, mít každou lahev v ruce před tím, než se dostane k jejich zákazníkům.
Read More

Vinařství Filip Mlýnek

Vinařství Filipa Mlýnka z Dolních Dunajovic je butikovým vinařstvím s roční produkcí 30.000 lahví. Vizí vinařství je soustředit se na odrůdy, kterými může konkurovat světu a které na Mikulovsko historicky patří. Patří mezi ně Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský. Bílé odrůdy doplní Pálava, Hibernal a Rulandské šedé.
Read More

Vinařství Bílkovi

Rodinné vinařství z Velkých Bílovic. Vína vyrábí výhradně z hroznů vlastní produkce, což je jeden z předpokladů pro produkci kvalitních vín. Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií. Nejmladší člen vinařství Markéta Bílková získala titul Královna vín České republiky 2007.
Read More